• export@alestamimari.com

Albert Genau’dan Cam Balkon Ekonomisi Statü Optima 08

“Statü Cambalkon” markası, Albert Genau’nun, ekonomik cam balkon sistemlerinin markasıdır. Yani alışık olduğunuz cam balkon sistemini Albert Genau kalitesi ve garantisiyle bir adım öteye taşıyoruz.

Optima 08 ile fiyat endişesi yaşamadan da kaliteli cam balkona sahip olabilirsiniz.

Cam Balkonu
Açıp Kapatmak
Çok Kolay

İple ve zincirle uğraşmadan cam balkonunuzu kolayca açıp kapatın. Konfor Kilit pencere kadar güvenli ve kapalıyken gizlinen kol tasarımı ile estetik bir görüntü sağlar. Kol sistemi için gerekli dikey profilin kalınlığı minimum, yalıtımı maksimum düzeyde tutulmuştur. Daha fazlası için kısa videomuzu izleyin. Standart kilit zincirli olup, konfor kilit opsiyoneldir. Konfor kilit istediğinizi lütfen bayimize belirtiniz.

Optima için 14 NEDEN

Gizli Su Tahliyesi

Optima, alüminyum profilleri, birincil alüminyum hammadde ile üretilir, içinde hurda katkılı hammadde bulunmaz.  Sistemin taşıyıcı profilleri, kendinden su tahliye kanalına sahiptir. Böylece, kanalda yer alan su, içeriden profil dibine alınarak,  oradan tahliye edilmektedir.

Kasa Profili

Taşıyıcı profilin taban genişliği 42 mm, yüksekliği 61 mm’dir. Kasa profilinde, cam kanatların toplandığı yer, plastik lamalar sayesinde, kapalı kutu formuna getirilir. Böylece, ağırlıktan kaynaklı taşıyıcı kasa profilinin ağzı açılmaz.

36 mm Çelik Teker

Sistemin taşıyıcı teker takımlarında kullanılan rulmanların,   tüm bileşenleri ile (dış bilezik, iç kovan, bilye) çelik malzeme kullanılarak üretilmiştir. Sistem 4 adet altta, 4 adet üstte olmak üzere, toplam 8 adet taşıyıcı tekere sahiptir. 36 mm çapında olan her bir teker, sessiz ve konforlu hareket için cam takviyeli polyamid malzeme ile kaplanmıştır.

Kanat Profili

Profilin cam yanakları tırnaklı dokuya ve her bir yüzey için 22 mm yüksekliğe sahiptir. Kanat profili eteklerinde suyu tahliye kanalına ve dışarıya atacak şekilde damlalık tırnakları bulunmaktadır.

Görünmez Tahliye Delikleri

Doğru ve kesintisiz su tahliyesi sağlamak amacı ile profil dış yüzeyi su tahliye bölümü kendinden gölgeli formdadır. Su tahliye delikleri en az 5 mm uçlu matkap ile orijinal yatak içinden profile görsel zarar vermeyecek şekilde açılır.

Açılı Birleşim Lameli

Açılı ve yay balkon uygulamalarında, kasa profillerinin birleşimlerinin düzgün ve sağlıklı olması amacıyla; profil tabanında, her açıya uygun, açılı birleşim lameli kullanılır. Bu lamel setskur ile sabitlenir,  su izolasyonu açısından vida kullanılmaz.

EKONOMİK CAM BALKON YAPTIRMAK İSTİYORUM!

Albert Genau ürünlerini, yetkili bayimiz olan Alesta Mimari'den satın alabilirsiniz.

Damlalıklı Profil

Taşıyıcı kasa profili üzerindeki su tahliye kanalı, tabanda içerde kullanılırken, tavanda dışarıda kullanılarak suyu içeriye almayacak damlalık özelliği sağlanmaktadır.

Katlanabilir Çıkış Kolu

Sistemin çıkış kolu, katlanabilir özelliktedir. Böylece, sistem, perde, stor perde gibi uygulamalara izin vermektedir.

Ay Parça Kilitleme Sistemi

Panellerin açma-kapama sırasında sarkmaması için, ay parçalı kilitleme sistemi kullanılmıştır.

Sızdırmazlık Pulları

Kasa profilinin zemine sabitlendiği bölümlerinde profilde yer alan vida deliklerinden alt duvar içine su sızıntılarını önlemek amaçlı vidaların altlarında, özel plastik sızdırmazlık pulları kullanılır.

Optima Tam İstediğiniz Gibi… Markalı Garantili Ekonomik

İster Alüminyum İster Şeffaf

Camlar yan yana geldiğinde ara boşluk standart olarak plastik şeffaf “H” fitiller ile kapatılır, isteğe bağlı olarak, bu boşluklar için özel olarak tasarlanmış, alüminyum fitiller de kullanılabilir.

8 mm Temperli Camlar

Camlar,  8 mm kalınlığında temperli camlardır. Kullanılan camlar, Şişecam yetkili üretici bayilerinden tedarik edilir.

2 Yıl Albert Genau Garantisi

Sistem her türlü üretim, malzeme ve montaj hatalarına karşı montaj tarihinden itibaren 2 yıl Albert Genau garantisine sahiptir.

İzolasyon

Kanat profilleri uç kapakları tüm açılarda etkin birleşir, izolasyon fırçaları kapak uçlarına kadar gelir.

Mesaj Gönder
💬 Size Yardımcı Olabiliriz
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?